Novinka automaty Mentos Surprise

Prodejní automaty s bonbóny Mentos najdete nově v naší nabídce dětských automatů SURPRISE & PLAY. Náplň obsahuje balení ovocných bonbónů Mentos s hračkou jako překvapením.

 

Historie bonbónů Mentos

Mentos je světově známá značka mátových bonbonů s typickým čočkovitým tvarem. Poprvé byly Mentos vyrobeny v Holandsku před 70 lety, v současnosti je vyrábí italská firma a prodávají se po celém světě. Mentos jsou označovány také jako „žvýkací bonbóny“, jsou na povrchu tvrdé s měkkou výplní uvnitř. Jejich hlavní přísadou je máta (italsky menta), po které dostaly svůj název. Bonbóny, u nás někdy zvané také „mentosky“ se vyrábí v mnoha příchutích, především ovocných – pomeranč, jahoda, citron, grep, ananas, broskev, švestka, jablko, rybíz, ale také např. lékořice, cola, žvýkačka, skořice, karamel, jahodový jogurt nebo extra máta. Na různých kontinentech nebo v různých zemích se objevují specifické příchutě bonbónů, např. v Německu jsou oblíbené kofeinové „Energy“ Mentos a v Japonsku třeba příchuť Fuji Apple nebo Yuzu (Korejský/Japonský citrus).

 

Bonbóny Mentos oblíbené na celém světě

Žvýkací bonbóny Mentos vděčí za svou popularitu kromě jiného i vtipné a originální reklamě. Reklamní spoty v televizi jsou vždy založené na krátkém příběhu. Milovník Mentos se ocitne v těžké situaci a musí čelit určitému problému. Následně poté, co si dá Mentos, zázračně ožije a objeví nové, nečekané řešení. Současný reklamní slogan bonbónů je „Stay fresh“, což můžeme přeložit jako „Zůstaň svěží“. V předchozích letech se v reklamní kampani používalo motto „The Freshmaker“, pro což nemáme v češtině vhodný ekvivalent, ale znamená to něco jako „tvůrce svěžesti“.

 

Mentos osvěží dech

V čem spočívá svěžest bonbónů Mentos? Je to lehce pálivá chuť a příjemná vůně mátového oleje či extraktu z máty s chladivým efektem. Někdy dávají Mentos v restauraci po obědě, protože máta, obsažená v bonbónu, osvěží dech a prokazatelně pomáhá s trávením po jídle. Obecně se věří, že máta uklidňuje žaludek.

 prodejni-automaty-mentos-surprise

Překvapení v podobě tryskajícího gejzíru

Pokud chcete svým přátelům na večírku připravit překvapení a vytvořit si vlastní limonádový gejzír, stačí vám k tomu láhev Coca-coly light a bonbón Mentos. Jakmile totiž vhodíte bonbón do láhve, odstartuje se prudká chemická reakce. Gejzír může vystříknout až do výšky 7 metrů. Vědci už ví, co tuto reakci způsobuje. Hlavní roli hraje povrch bonbónů, který je nerovný s malými póry, ty zrychlují uvolňování rozpuštěného oxidu uhličitého z nápoje. Navíc v Cole Light je místo cukru obsažené umělé sladidlo aspartam, které snižuje její povrchové napětí, a tím usnadňuje tvorbu bublinek. Bublinky se okamžitě derou ven z láhve a způsobí tak divokou erupci.

 

Přidaná hodnota bonbónů

Když máte dostatek informací, můžete žvýkací bonbóny Mentos kromě osvěžujícího účinku po jídle použít i k zábavě a výrobě bezpečné „pyrotechniky“ - efektní fontány, kterou s jinými bonbóny nevytvoříte.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení