Novinky

Automaty na kuličky. Co je to?

Vše, co potřebujete vědět o světě Gacha Gacha v Japonsku!


Stroje Gacha Gacha existují po celém Japonsku. Populární miniautomaty vydávají nejrůznější zajímavé hračky a postavy pro každého, kdo vhodí několik set yenů (japonská měna) do slotu a otočí mincovníkem.

Na rozdíl od strojů s pětadvaceti nebo padesáti centy nabitých ultra-šuntem, jako jsou levné gumové kuličky nebo křehké plastové kroužky, které jsou v USA ve všech velkých supermarketech, japonské stroje Gacha Gacha jsou plné vysoce kvalitních výrobků. Obvykle jsou vyrobeny z vysoce kvalitního PVC plastu a mají vysokou úroveň detailů.

Stroje Gacha Gacha jsou různě tematicky zaměřené. Každý z nich obsahuje položky z určité série. Každá série je tvořena různými objekty, některé jsou běžné a některé jsou velmi vzácné. Položky z japonských manga komiksů a karikatury jsou běžné, stejně jako jiné náplně. Existuje však také široká škála zajímavých a prapodivných sérií, které se skládají ze "zvířat afrických plání" až po "opilé podnikatele.

automat-na-kulicky-vendimex

 

V Japonsku existuje značně velký trh s použitými výrobky Gacha Gacha. Celé patra velkého nákupního centra Nakano Broadway v části Tokai Nakano jsou plné obchodů Gacha Gacha. V Akihabara, tradiční sekci "otaku" (geek) v Tokiu, existují obří budovy s několika podlažími, které jsou naplněny pouze předměty Gacha Gacha.

Není to zábava jen pro děti, Gacha Gacha jsou populární ve všech oblastech života v Japonsku.

Některé druhotné obchody jsou individuálně vlastněné. Jiní pronajmají jednotlivé prodejní automaty na kuličky nebo jen části lidem měsíčně za několik tisíc jenů. Nájemci pak naplní kapsle předměty, které chtějí prodat. Majitel obchodu se zabývá transakcemi a vyplácí nájemce na konci měsíce.

automat-na-kulicky-vendimex-2

 

Některé položky mohou vycházet na tisíce jenů na základě jejich vzácnosti a to i přesto, že série jsou ještě k dispozici v prodejních automatech.

Prodejní automaty na kuličky Gacha Gacha lze najít všude. Oblíbené obchody s fototechnikou Yodobashi (které prodávají mnohem víc než kamery - jsou srovnatelné s prodejnami Target ve Spojených státech) mají obvykle obrovské části prodejen s prodejními automaty Gacha Gacha.

Společnost Bandai má ochrannou známku pro termín "gashapon". Onomatopoeias jsou v Japonsku velmi běžné a "gashapon" je jen jeden z mnoha. Slovo je určeno k napodobování zvuků, které se dělají při otáčení kliky ("gacha") a při vypadnutí kapsle ("pon"). Jméno "gacha gacha" je obecnější (a běžnější) varianta.

 

 

Objevte svět Chupa Chups Surprise

Prodejní automat vyniká především absolutně neomezenou dobou provozu. Které další výhody může přinášet investorům? 

Investujte do prodejních automatů

Zboží, konkrétně to spotřebního charakteru, lze tímto způsobem ke spotřebiteli dostat velmi efektivně a bez časového limitu. Proto patří prodejní automaty u nás i v dalších vyspělých zemích k mimořádně výhodným prodejním kanálům.

Lze je vystavět na řadě míst s velmi nízkými náklady. Prodejní automat navíc nevyžaduje obsluhu žádnou pracovní silou, prodej je plně automatizovaný. Můžeme tak říci, že zásah takovéto zařízení vyžaduje pouze v případě nutnosti doplnit prodávané zboží, dále u pravidelného servisu anebo při poruše.

Typickým sortimentem prodejních automatů jsou nápoje, obložené bagety či cukrovinky. Prodejní automaty Chupa Chups Surprise představují účinný způsob, jak zvýšit obrat svého podnikání. Jejich návratnost činí v závislosti na umístění zhruba 3 až 9 měsíců.

Minimální prostorová náročnost je předurčuje do celé řady veřejných míst s vyšší koncentrací osob. Mohou to být cukrárny, kavárny, kina, zábavní parky, ale také například i do nemocnic. Automat je tedy možné, velmi zjednodušeně řečeno, postavit prakticky kdekoli a maximálně se tak přiblížit spotřebitelské poptávce. Financování umístěného přístroje se realizuje procentem z obratu anebo fixní částkou zaplacenou majiteli prostor.

Počet automatů lze velmi rychle rozšiřovat, začít podnikat přitom můžete i s automatem jediným. Během pouhého roku je možné vybudovat obsáhlou síť čítající desítky zařízení. V porovnání s maloobchodním prodejem a budováním klasických kamenných poboček tedy můžeme hovořit o vyšší rentabilitě. 

chupa-chups_borecek

Výhody automatů Chupa Chups Surprise

Automaty Chupa Chups Surprise současně splňují nutnou podmínku vysoké technické spolehlivosti a bezporuchovosti, které jsou nutné pro to, aby přístroj mohl plnit jednu ze svých hlavních funkcí, tzn. nepřetržitý prodej. Pro to, aby automat v dané lokaci vynikl, je důležité také to, aby uměl upoutat svým designem.

Tradiční lízátka Chupa Chups současně reagují na trend zdravých sladkostí, barvena jsou výhradně přírodně a dochucována přírodními a přírodně identickými příchutěmi. Mají tak potenciál oslovit široké spektrum malých spotřebitelů i jejich rodičů. A to i díky konceptu „SURPRISE & PLAY “, kdy lízátko obsahuje mimo samotné sladkosti taktéž drobnou hračku.

Vhodnou náplň do automatu volíte dle svých individuálních požadavků. Možné je získat balení po 60, 125 nebo 250 kusech. Zakoupením většího a výhodnějšího balení lze zároveň dále snižovat náklady na provoz automatu. V konečném důsledku se tak jedná o vhodnou investici jak pro začínající investory, tak i pro ty, kteří chtějí například tímto způsobem doplnit svou maloobchodní síť.

Kde mohu prodejní automat umístit?

Kde mohu prodejní automat umístit?

Hledáte kam umístit svůj první nebo třistašedesátýpátý automat?

Přinášíme několik tipů jak maximalizovat výnos ze svojí investice.
Ideální místem pro provozování prodejních mechanických automatů jsou ty s velkým pohybem lidí.
Nechte se inspirovat!

OBCHODY:
- hračkářství
- kancelářské komplexy
- pasáže
- nákupní centra
- hobby markety
- samoobsluhy
- pekárny
- kiosky
- pekařství
- čerpací stanice
- odpočívadla u dálnice
- autosalóny
- velkoobchody
- prádelny
- další obchody
- řetězce rychlého občerstvení

SPORT A VOLNÝ ČAS
- kina a multikina
- zábavní parky
- zoologické zahrady
- sportovní kluby
- bowlingové dráhy
- veřejná kluziště
- skate parky
- sportovní stadiony
- golfové kluby
- herny, dětské koutky
- videopůjčovny
- sázkové kanceláře

GASTRONOMIE A HOTELY
- party servis (catering)
- cukrárny
- bistra
- kavárny
- diskotéky
- oblasti dálnic
- fast foody
- jídelny
- hotely
- kempy

VEŘEJNÉ INSTITUCE
- bazény
- kryté bazény
- aquaparky
- termální lázně
- železniční stanice
- autobusová nádraží
- letiště
- nemocnice a polikliniky
- univerzity
- vysoké školy
- obchodní školy

AKCE
- dětská párty, narozeniny
- svatby
- obřadní prostory
- letní kina
- festivaly, koncerty
- veletrhy
- tržiště
- akce a výstavy
- streetové akce
- bleší trhy

Salvator Dalí - tvůrce loga Chupa Chups

Lízátko Chupa Chups má za sebou dlouhou historii, první lízátko spatřilo světlo světa už v roce 1958. Značka Chupa Chups je od roku 2006 součástí portfolia italské společnosti Perfetti Van Melle, která patří mezi světové lídry na trhu s cukrovinkami.

Každé třetí lízátko, které se dnes ve světě zkonzumuje, přichází na trh v obalu s nezaměnitelným žlutočerveným logem Chupa Chups, které nenavrhl nikdo méně významný než Salvator Dalí významný katalánský malíř, který se proslavil svými surrealistickými díly.

 

A kdyby všechna lízátka Chupa Chups snědená v jednom roce utvořila řetěz, dokázal by tento řetěz dvanáctkrát omotat naši zeměkouli kolem dokola.

Chupa Chups je svěží značka s dlouholetou tradicí, oslovující děti, teenagery i rodiče.

V některých zemích je dokonce název
Chupa Chups synonymem pro lízátko.

Produkty Chupa Chups obsahují přírodní a přírodně identické příchutě a přírodní barviva.

Chupa Chups jsou nejen lízátka různých tvarů a příchutí ale také žvýkačky a želé bonbóny.

Chupa Chups lízátko je lídr ve své kategorii a u nás v České republice má 60% podíl na obratu lízátek.